Meg ne ijedj a “pályázat” szótól. 🙂
Ugyanúgy el tudod mondani ami történt veled, mint egy haverodnak a kocsmában kávézóban. Néhány dolgot célszerű szem előtt tartani, de nem kötelező. Ez nem dolgozat. 🙂
Az írás legyen minél tömörebb, könnyen emészthető.
Ha lehet legyen minél konkrétabb, lépésről lépésre leírva, hogy mit kell csinálni. Általában ez nem mindenkinek egyértelmű. Inkább legyen szájbarágós mint érthetetlen.
Hasznos ha a pályázatod színesebb elemeket is tartalmaz. Olyanokat is akár, amit eddig a többiben még nem találtál. Saját készítésű képek, táblázatok, diagramok, vagy mint például a szószedet a Szabó Ervin kincsekből (P. Howard).
Ha utalsz valamire aminek meg tudnád nevezni a forrását, akkor célszerű megtenned. Például könyvet íróval, pontos címmel. Weboldalnak a címét is belinkelve.
Ha van valami szó, ami talán ismeretlen sokaknak , akkor magyarázd meg légy szíves. Minél érthetőbb, hétköznapibb példákat mutass be. (Ha úgy látod, akkor akár külön szószedet is. készíthetsz.)
Ha tudsz, akkor mellékelj számokat. Ne erről szóljon a dolog, de jó lenne legalább azt tudni neked mennyi hasznod volt a dologból.
A képeket ha lehet ne mellé rakd, hanem bele a szövegbe. Számomra könnyebb lenne, úgyhogy megköszönném :).
Szeretném kihangsúlyozni, hogy bár jelenleg túlsúlyban vannak a spórolós gondolatok, a pénz megtakarítása mellett a megkereséséről is jó lenne ötleteket kapni. A különféle befektetések, pénzkeresési megoldások is ugyanolyan fontosak (ha nem jobban).
Esetleg fejtsd ki az érzelmi előnyöket is. Hogy neked konkrétan mitől jó érzés. Nem szennyezed a környezetet, segítesz az államnak, egészségesebben, stresszmentesebben létezel satöbbi. Vagy melyik pillanatokat szereted a legjobban. Például a Kerékpárral közlekedem (Mar Gerda).
Már gyűlnek a pályázatok, szóval bátran jöhet a többi is! 🙂 🙂 🙂