Ma egy kipróbált, számomra bevált módszerről fogok írni.
Egy csomó előnye van:
- Megtanulsz beszélni a pénzről (ha eddig nem volt nálatok szokás)
- Több lehetőséget ismersz meg
- Jobban képben leszel a helyzeteddel
- Kreatívabban kezdesz foglalkozni a pénzzel
- Kizökkent a szokásos taposómalomból
- Irányban tart (mindig emlékeztet rá, hogy hová akarsz eljutni)
- ÉS A LEGNAGYOBB ELŐNY: TE MAGAD MONDOD KI A KÖVETKEZŐ LÉPÉSEIDET, A SAJÁT SZÁDDAL, A SAJÁT HANGODON. Sokszor ez az összekötőkapocs valami halvány sejtés, és egy-egy konkrét cselekvés között.
Haladni csak konkrét cél felé lehet, szóval először is egy ilyenre van szükség.
Ha a célod az anyagi függetlenség, akkor most kellemesen egyértelmű helyzetben vagy:
csak
KEZDD EL!!!
Ez viccesnek tűnhet, de mikor tettél bármi konkrétat utoljára EZÉRT a célért? Mikor dolgoztál plusz tíz percet, mikor mondtál le egy hamburgerről emiatt a célod miatt?
Nem emlékszel? Akkor lehet hogy ezért nem halad úgy ahogy szeretnéd. Nap mint nap elmész munkába, iskolába, helyekre ahova “muszáj”, de azt, ami Neked lenne jó nem fogják kötelezővé tenni és nem fognak miatta rugdosni állandóan 🙂
Könnyű, egyszerű, de nagyon hatásos első lépés mondjuk ez:
Tarts minden héten két órányi pénzügyi tervezést valakivel akit ismersz, hasonlóak a pénzügyi céljaid és bízol a véleményében.
FONTOS! A közös pénzügyi tervezés nem azt jelenti, hogy közösek a pénzügyeitek, hanem, hogy ketten foglalkoztok hol egyikőtöknek, hol a másiknak a pénzügyeivel.
Buktató: A legbizonytalanabb pont mindig a partner. Ha folyton neked kell szólni, nem érdekli, nem veszi komolyan, teljesen hiányosak az ismeretei és nem is látod hogy rendszeresen fejlesztené őket, akkor találni kell valaki mást.
Gyakorlati tippek :
- Előremutató, vagyonteremtő ötletelés – és konkrétum kidolgozás legyen, ne az aktuális nehézségekről szóljon
- Írjátok le, hogy megmaradjon. Érdemes mindkettőtöknek egy-egy saját pénzügyi tervezős füzetet beüzemelni, amibe nem írtok semmi mást. Ebbe kerülhetnek felmerült ötletek, kinyomozott konkrétumok, meghozott döntések, és a következő apró (héten elvégzendő) lépések a továbbhaladáshoz
- Felváltva beszéljetek egy-egy órát mindkettőtökről. Minden héten a másikkal kezdjetek, ne legyen az az érzés, hogy valaki mindig a végére marad
- Mindkettőtökről szóló egy órát érdemes apró gyakorlati lépések listájával zárni. A következő egy-három tervezésig kivitelezendő, kinyomozandó konkrét dolgok (utánanézés, számlanyitás, egy telefon, egy új szokás elkezdése… légy kreatív. 🙂 )
- Sétálj közben, mozogj, legyél friss levegőn, így kevésbé tesped el az agyad mintha üldögélnétek valami szokott helyen
- Mindig beszéljetek a hosszútávú célokról is (több mint tíz év), hogy ne veszítsétek el a tényleges célt
- Ne hagyd abba 🙂 ha már szokás, akkor egyre könnyebb, és egy idő után szinte magától megy!